TEMPLATE ERROR: Unknown runtime binding: in widget TEMPLATE ERROR: Unknown runtime binding: in widget TEMPLATE ERROR: Unknown runtime binding: in widget

15 Nis 2016

Medine'den Kızıldeniz'e, Ar Rayis veya Yanbu

Rıfat Hocamın kaptan şoförlüğünü, Akif Hocamın yol emirliğini üstlendiği Kızıldeniz yolculuğumuz Halil İbrahim Hocamın katılımıyla bizim evin önünden başlıyor. 


Cuma namazımızı Mescid-i Nebevî'de eda ediyoruz. Yusuf Güney hocamın planladığı bu gezimizi yaklaşık iki haftadır dört gözle bekliyordum, bekliyormuşuz. Sandığımdan daha iyi bir katılımla dört araba dolusu insan yoldayız.

10 Nis 2016

Yeşil Kubbe'nin Giriş Kapısı, Peygamberimize Açılan Kapı

Medine'ye gelen herkesin görmesi gereken ama pek fırsat olmayan, bilinmeyen bir hazine de Peygamberimizin s.a.s. Hane-i Saadetleri' nin giriş kapısı..


Mescid-i Nebevî'de Osmanlı Eserleri, Ayaklı Avize

Bir önceki yazıda güneşin doğuşunu bildiren Osmanlı Saati'ni anlatmıştım. Bu ikinci yazıda ecdadın eserlerinden bir diğeri Ayaklı Avize'yı daha tanıtacağım size..

İnşallah Hac olsun Umre olsun gelenler bu ufak izlerin ardındaki büyük sevgi ve bağlılığı görürler..

Mescid-i Nebevî'de Osmanlı Eserleri, Osmanlı Saati


Mehmet Akif Hocamın facebook paylaşımından sonra şu ecdadın eserlerinden biri olan Osmanlı Saati nerede diye internete kısa bir araştırma yaptım.

Ne buldum dersiniz, hiç. Umreye gelenlere gösterilmesi gerekmez mi şu Ayaklı Avize, şu Saat Osmanlıdan kalmadır diye?

Rahme Kapısı'nı geçip Hicret Kapısından giriyor ve hemen sağda dönüyorsunuz. Duvarda asılı saati görebilirsiniz. Ayarlanmamış, bir hatırayı canlandırmak için asılı duruyor..

18 Mar 2016

Medine Kur’an-ı Kerim Matbaası ve Kur’an-ı Kerim Sergisi

Önceki gün 12. Sınıflar Kur’an-ı Kerim matbaasını gezmeye gitmişlerdi. Ne çok istediysem iki gün sonra en az dersimin olduğu cuma günü Cumaali Akatay Hocamın teklifiyle kendimi yollarda buldum.

17 Şub 2016

Uhut Şehitliğindeki Yapı

Üstat Ali Ulvi Kurucu hatıralarından öğrenmek istediğim ama cevapsız kalan bir sorumun yanıtını aldım.

Üstat anlatıyor; Üstat Hasanül Benna 1946 yılında hacca giden Mısırlılarla beraber hac ediyor. Ardından Medine'ye geliyor. Kendisine dellal olarak Medineli, Umumi Kütüphane'nin müdürü Şıh Eşref Cafer mihmandarlık yapıyor.

13 Şub 2016

Mustafa Hocamlarda Yemek, Sonra Maç..

Arkadaşlarla beraber Mustafa Ağaçlıtepe'deyiz..

Konukseverliğinden dolayı Mustafa hocamıza teşekkür ederiz.