24 Şub 2013

Biyoloji Ders Notları ile Biyoloji

Yıllar geçiyor. Biyoloji Bölümünden mezun olalı yıllar geçti. Kendi blog sitemi kuralıda. Daha çok yol var.

Sınıf öğretmenliğine bu yıl noktayı koydum. Yıllardır korktuğum korkularımla yüzleştim geri dönüşü olmayan bir yolda gözümü kapadım. Açtığımda ise hiç birşeyin korktuğum gibi olmadığını gördüm.

Pişman değilim geçte kalmadım. İçimde ukte idi bir sınıfı baştan alıp mezun edememiştim. Onu da yaptım bende sınıf öğretmenliğinden mezun oldum.

Biyoloji öğretmeni olarak metinkekik.com da yaptıklarımı yapamazdım. Ben de biyolojidersnotlari.com diye bir site açtım.

İki yıl verdim kendime Biyoloji Ders Notları lise, üniversite hazırlık ve üniversite biyoloji öğrencilerine yönelik kapsamlı bir site olacak inşallah.

Hadi hayırlısı bakalım...

16 Ağu 2012

Ramazan Bayramı Namaz Vakitleri

Ramazan Bayramı namaz vakitleri beli oldu. Bayram namazı, 19 Ağustos günü Ankara'da 06.46, İstanbul'da 07.00, İzmir'de 07.10, Adana'da 06.39, Çanakkale'de 07.11, Hakkari'de 06.05'te kılınacak. İl il bayram namazı vakitleri şöyle:

7 Eyl 2011

Nofollow dofollow


Vikipedia'da Nofollow kodunu anlatılmış. Biz pek gerekmeyen Dofollow kodunu açıklayalım...

Pek gerekmeyen dedik ama ön kabul olarak bütün linklerini Nofollow veren bir site editörü bir başka siteye gerçek bir link vermek isterse gerekli olacaktır. Dofollow etiketi kullanacak olursanız veyahut nofollow etiketini kullanmazsanız ki her ikiside aynıdır. Script ile bütün linklerinizi nofollow etiketlemediyseniz bütün verdiğiniz etiketsiz linkler temelde dofollow'dur. Google tarafından takip edilir. Bu sizin o siteye güvendiğiniz ve kefil olduğunuz annlamına gelir. Çok fazla Dofollow sitenizin PageRank değerini düşürür ve siz böyle sitelerden de link almamaya bakın. Çok link dağıtan sitelerin PageRank değeri yüksek bile olsa size faydası olmaz. İleride o sitelerde google'dan ceza olarak PR değer kaybına uğrayacaklardır zaten.

Örnek bir dofollow kodu : <a href="http://www.metinkekik.com" rel="”dofollow”">Sitenizin Adı</a> Daha önce de söylediğim gibi nofollow etiketi olmayan tüm linkler dofollowdur. Bir link Dofollow mu? Nofollow mu? Anlamak için buraya bir bakın.

6 Eyl 2011

Google GravityGoogle eğlenceli bir arama sayfası tasarlamış biz sizler için inceledik. Nasıl göründüğüne dair bir video ve resim ekledik. Artık size düşen denemek Google gravity oldukça eğlenceli.


Denemek isterseniz Google Gravity bağlantısını tıklayın...

3 Eyl 2011

Çevrimdışı Gmail


Gmail mail hesabınıza internet bağlantınız olmadan çevrimdışı bağlanmak ister misiniz?

İşiniz dolayısıyla size gönderilen bir mail bilgisine ulaşmak istiyorsunuz fakat oda ne internet yok, kesik.

İki şeye ihtiyacınız var:

Bu eklenti farklı bir internet tarayıcısında çalışmıyor, çalışmasıda beklenmezdi değil mi? :(


Tarayıcıyı ve eklentiyi yüklediniz. Yeni Sekme sayfanıza yandaki simge ekleniyor. Bu sekmeyi kullanarak mail hesabınıza erişebiliyorsunuz.

31 Ağu 2011

Bir Google Hizmeti Google Url KısaltmaGoogle url kısaltma hizmeti veriyor. details kısmından kısalttığınız url'yi kaç kişi kullanmış hangi tarayıcısdan giriş yapmış öğrenebilirsiniz.