8 Oca 2016

Okulum MUTO, Ev Kiralıyoruz

Ahım şahım bir beklentim yok. Velimiz servisimizi yapıyor iki gündür, Yakup Bey. Onun ve öğretmen arkadaşların arabalarıyla okula ulaşıyoruz.

Bu gün bizi dört gözle beklediğini belirten sıcak kanlı mütevazı bir insan bizi karşılamaya gelecek. Ali İNCE eğitim ateşemiz. Okul öğretmenler odasında toplanıp kısa bir toplantı yapıyoruz Müdürümüzle. Ardından toplantıya iştirak eden Eğitim Ateşemiz bizi oldukça iyi karşılıyor. İkinci dönem başında başka bir toplantıda buluşmak üzere ayrılıyor. Taktir edilecek, örnek aldığım içten davranışları zihnime yazıyorum. 11 yaş farkımız var. Bakalım 11 yıl sonra ben nerede olacağım.

Aynı gün üniversite ile ilgili sorunun çözüldüğünü öğreniyorum. Umarım buradaki iş ve işleyişe bir zararı olmaz bu gecikmenin.

Arkadaşlarla ev bakmak için çıkıyoruz. Bize gelmeden önce tellafuz edilen rakamda boş evin hazırad olmadığını anlamak moralleri bozuyor. Gittiğimiz ev 15-30 güne kadar anca hazır olacak bir inşaat ve başka bir eve bakamadan otelimize dönüyoruz.

Bir de ne görsem Mustafa ASARKAYA Hocam okulumuzun beden öğretmeni Hüseyin hocayla valizi toplamış otelden ayrılıyor. "Nereye bizi bırakıyor musun?" soruma uzun süredir söylediğini kimsenin kendisiyle gelmediğini ailesi gelene kadar evinde misafir edecek adam bulamadığından bahsetti. Ben Rıfat Hocam'a danışıp yanında kalabileceğimizi belirttim.

Aynı zamanda Rıfat Hocam'a gece 11:00 civarı bir eve bakabileceği söylenmiş. Hayırlısı dedik.

Yatsı sonrası ailelerle görüşebilmek için uzun süredir sabırla beklediğim 6s plus almak için Rıfat Hocam, Erol Hocam ve Mustafa Hocamla telefoncu Harun'un yanına gidiyoruz. Mescidin arkasında Bin Davut pasajının alt katında. Rıfat Hocam 2200 riyal verip note5 aldı, ben 3000 verip iphone aldım. Saat 11:00 civarı.

Mehmet Akif Hocam ve Rıfat Hocamla Güney DOĞAN hocamızın tarif ettiği sağlık raporlarını aldığımız Sefa Hastanesi tarafına doğru ev bakmak için yola çıktık. Arkamızdan birinin "Hocam!" diye bağırması bizim için sürpriz oldu, MUTO öğrencilerinden İsmail bizi yine öğrencimiz olan ve gideceğimiz binada yaşayan Abdullah'a emanet etti. Yorulmadan evi bulmuş olduk. İmdat Abi ile konuştuk ve iki oda üzerine kurulu boş bir daireyi 15bin yıllık karşılığında kiraladık. Aynı binada bulunan Hayrettin Abi ile de tanışma fırsatı bulduk. Güney Hocamız bize çay ikram eti ve mutlu bir şekilde ayrıldık oradan.

Allah insana ummadığı yerden bir kapı açıyor, özellikle Medine'de..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder