28 Ağu 2011

Nabza Göre Şerbet Vermek

Bir uçakta Pilot aniden hostesleri çağırmış ve demiş ki:
-''Uçak düşmek üzere, tüm yolculara atlamalarını söyleyin. Şu anda deniz üzerindeyiz ve denize çok yakın uçuyorum, atlarlarsa kurtulma şansları var ama atlamazlarsa herkes ölecek!!!'' Tabii böyle bir şeyi insanlara yaptırmak çok zor.
Hosteslerden en akıllısı düşünmüş taşınmış, herkese uygun bir dille anlatılırsa uçaktan atlamaları sağlanır diye karar vermiş ve ilk olarak Amerikalı kafilenin yanına gitmiş:
-''Sayın yolcularımız; üzerinde bulunduğumuz alan Japonların araştırma laboratuarlarıyla kaplı. Eğer oraya ulaşırsanız tüm Japon teknolojisi sırlarını kaparsınız!'' Bütün Amerikalılar koşarak çıkışa gitmiş ve atlamış;
Sonra hostes İngilizlere yönelmiş:-''Sayın yolcularımız şu anda dunyanın en geniş ve verimli sömürgeleri üzerindeyiz; eğer hemen el koyarsanız sonsuza dek sizin olurlar!'' Bütün İngilizler hevesle atlamış.
Sıra Fransızlara gelmiş. Hostes: ''Bayanlar baylar, affedersiniz rahatsız ediyorum; fakat rica etsem uçaktan atlar mısınız? Şimdiden teşekkür ederim'' demiş Fransızlar:-''Tabi, mersi!'' demiş ve sırayla atlamışlar!!
Hostes bu kez Almanlara yönelmiş: -''Derhal aşağıya atlayın!'' diye bağırmış. Alman kafile ''heil'' demiş ve atlamış.
Veee sıra gelmiş Türklereee. Hostes yandan yandan gülümseyerek ve koltuğa hafif dayanarak şöyle demiş. -''Siz var ya... Buradan hayatta atlayamazsınız! !!!!!''

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder